Překáží vám na fotkách lidi?

Jistě se vám pravidelně stává, že vyrazíte fotit, ale všude kolem jsou spousty lidí, kteří pak na fotce zavazí a překáží. Co s tím? Buď můžeme počkat až všichni odejdou, ale to se taky nemusíme dočkat a nebo si pomůžeme malým, ale velice jednoduchým trikem.

Náš trik spočívá v tom, že lidi prostě v počítači vymažeme. Vyfotit však snímek, kde je 20 lidí a každého zvlášť mazat a domalovávat pozadí na místě kde stál může být někdy práce i na několik hodin. Existuje však malý trik jak toto udělat za pár vteřin.

Jak na to:

1) Při focení uděláme více stejných snímků s drobným časovým odstupem. Důležité však je, aby byly všechny snímky ze stejného místa. Ideální je udělat fotku, nehýbat se, za chvíli udělat další a takto to zopakovat cca 3x.

2) Otevřeme si fotky v počítači v Adobe Photoshop a snímky necháme automaticky zarovnat na sebe. Jde to dvěma způsoby. Buď přes menu Soubor - Automaticky - Photomerge, tímto se vytvoří nový dokument a v něm se fotky zarovnají. Druhá varianta je udělat si nový dokument ručně a jednotlivé fotky do něj vložit jako vrstvy a pak použít v menu Vrstva položku s názvem Zarovnat.

3) Fotky se nám zarovnají přesně přes sebe a pokud jsme se při focení nepohnuli budou na sebe krásně sedět.

4) Vytvoříme každé vrstvě masku a necháme skrýt pouze místo kde stojí osoby. A protože se lidé na jednotlivých fotkách pohybují, je tedy jeden člověk na každé fotce jinde a díky tomu jsme schopni pomocí masky každého jednotlivce schovat (zamaskovat)

5) Poté co všechny schováme, máme dokonalou fotku bez lidí.
Překáží vám na fotkách lidi? Překáží vám na fotkách lidi? Reviewed by Desetnej on 16:00:00 Rating: 5
Používá technologii služby Blogger.