Widget Recent Post No.

Jak odstranit staré polepy z auta


Téměř každý polep na autě je někdy potřeba odstranit. Ať už z důvodu prodeje vozidla nebo změny  či modernizace polepů. Jak nejlépe polep z auta odstranit? Co k tomu budete potřebovat?

Co budete potřebovat

  • horkovzdušná pistole (můžete použít i fén na vlasy)
  • odstraňovač lepidla (buď originál od výrobce polepů, ale můžete použít i technický benzín)
  • plastovou škrabku
  • vodu s Jarem


Jak polepy nejlépe odstranit

Nejlepší způsob je starý polep nahřát, fólie pak změkne, lepidlo povolí a jde to dobře dolů. Pokud jsou polepy hodně staré budou se při odstraňování trhat nebo lámat po malinkých kouskách. Když fólii zahřejete nebude se tolik trhat a půjde dolů lépe.


Nahřátou fólii si pak ideálně v rožku kousek odloupněte plastovou škrabou (případně i nehtem) a pak již rukou stahuje.Jak auto po odstranění očistit

Na autě po odstranění polepů zůstane nějaké lepidlo. Pokud byly polepy provedené z kvalitní fólie lepidla by mělo být minimum a nebo dokonce vůbec žádné. Jestli však někdo při výrobě a instalaci polepů šetřil a dát méně kvalitní nebo dokonce interiérovou fólii může být na autě lepidla poměrně hodně a ve velké vrstvě. Lepidlo je nejlepší odstranit chemickou cestou a to buď odstraňovačem lepidla přímo od výrobce fólii a nebo technickým benzínem případně ředidlem.


Výhoda originál odstraňovače je, že by určitě neměl ublížit laku, ale je poměrně mastný. Po odstranění lepidla je tedy vhodné auto ještě umýt a odmastit. Při použití benzínu nebo ředidla tento problém odpadá, ale v případě nějak porušeného nebo narušeného laku můžete lak ještě víc poškodit.

Po odstranění lepidla je ještě dobré auto umýt, osušit a podívat se, zda je všechno lepidlo pryč. Pokud by na autě nějaké zůstalo bude se na něj chytat prach a udělá špinavé fleky a stejně ho budete muset znovu umýt a odstranit.


Co když má lak pod polepy jinou barvu

Může se stát, že po odstranění polepů má lak pod polepy jinou barvu nebo jinak lesklý povrch. Lak schovaný pod fólii je totiž chráněný, není vybledlý a poškrábaný. Řešením je buď ruční rozleštění nějakou leštící pastou nebo si nechat celý lak na autě rozleštit u firmy, která se tímto zabývá. Určitě auto neuškodí, když se o něj postará někdo kdo tomu rozumí a uvidíte, že po rozlešetění laku bude auto vypadat zase jako nové :-)Jak odstranit staré polepy z auta Jak odstranit staré polepy z auta Reviewed by BONA MEDIA on prosince 10, 2021 Rating: 5

Nejčtenější

recentposts
Používá technologii služby Blogger.