Widget Recent Post No.

Jaký je nejlepší dopravce pro eshop

Každý měsíc posíláme desítky až stovky zásilek k našim zákazníkům. Stále se snažíme o co nejlepší služby a s tím souvisí i doprava zboží. Vyzkoušeli jsme již několik dopravců, kvalita služeb se mnohdy liší, jindy je to o ceně a jindy zas jen o sympatiích. Jakého dopravce vybrat? Kdo se nám zdá nejlepší?

Kurýr PPL

S touto firmou posíláme balíků nejvíc, kvalita doručení je poměrně vysoká. Většina zásilek je doručena do druhého dne. Nějakou reklamaci v podobě zničení nebo ztráty balíčku jsme sice již museli řešit, ale vzhledem k množství odeslaných zásilek je to opravdu zanedbatelné.

Co se mě líbí:
Mají své depo přímo v Brně, otevřeno je do 20 hod. Balíky se tam dají podávat i osobně což je skvělé, protože můžete přijímat objednávky až do večera, pak vše naložit, v 19:50 předat a druhý den je balíček u zákazníka.

Co se mě nelíbí:
Palivové příplatky, stále se zvyšující ceny, příplatky za atypické rozměry balíků. Poslední dobou hodně špatná komunikace - na dotazy většinou nikdo neodpovídá :-(

Na co si dát pozor:
Expresní dopolední balík za příplatek je někdy doručen pozdě. Ve sledování zásilek je čas předání např. 9:38, ale od klienta mám informaci, že balík mu dovezli třeba až po obědě. Zdá se mě, že když řidič nestíhá, tak si "pípne" předání předem v autě. Není to tak samozřejmě vždy, ale už se to párkrát stalo.

Zásilkovna


Síť výdejních míst Zásilkovna jsme začali využívat teprve od ledna 2017, ovšem poptávka po tomto způsobu je skutečně obrovská. Hlavní výhoda je nižší cena a široká síť výdejních míst. Výdejní místa slouží současně i jako podací místa, takže nemusíte své zásilky vozit někam daleko nebo čekat na řidiče než si pro ně přijede.

Co se mě líbí:
Kvalita služeb, velice dobrá komunikace (pokud něco potřebujete ihned odpovídají na emaily, telefony i přes Facebook). Množství výdejních míst.

Co se mě nelíbí:
Zatím jsme na žádný problém nenarazili, maximálně jen to, že někdy je balík připraven k výdeji hned druhý den, jindy to trvala déle a netuším proč a podle čeho to tak je.

Na co si dát pozor:
Pokud posíláte balík přes výdejní místa, zjistěte si kdy mají svozy. Některé pobočky rozváží balíky ráno a sváží odpoledne, jiné to berou ráno vše naráz. Váš balíček tak při podání např. po obědě může odejít ještě tentýž den a nebo až druhý den.

Uloženka


V podstatě jde o podobný systém jako Zásilkovna, jen s tím rozdílem, že výdejní místa jsou přímo pobočky Uloženky a nejde o cizí prodejny. Tím by měla být zajištěna vyšší kvalita služeb. Přes Uloženku jsme balíčky posílali několik let, ale Zásilkovna se ukázala být o něco lepší.

Co se mě líbí:
Celkově jde o kvalitní službu. Před Vánoci je vždy prodloužená otevírací doba a častou byla otevřeno i o vikendu o posledním víkendu před Štědrým dnem.

Co se mě nelíbí:
Ze začátku byla velice dobrá komunikace ohledně cen, smluv apod. Od té doby co byla Uloženka prodána velké obchodní skupině, mám pocit, že se komunikace zhoršila.

Na co si dát pozor:
Před Vánoci bývají v pobočkách velké fronty a klienti tak mohou čekat i desítky minut.

Česká pošta


Poštu asi není potřeba představovat, tu zná každý. Jejich služby jsou jak na houpačce - jednou pošleme balík, klientovi přijde SMS, pak mu volají ráno v kolik balík dovezou a zásilku opravdu doručí přesně na čas. Jindy leží balík týden na poště a nikdo se neozve. Služby České pošty stále nabízíme, ale pokud je potřeba poslat něco ně konkrétní termín, poštou bych to poslal.

Kurýr DPD


Kurýrní služba DPD nabízí téměř stejné služby jako PPL, jen se snaží o nižší ceny, které ve výsledku o tolik nižší nejsou. Oproti PPL mají lepší systém sledování balíků (např. máte k dispozici číslo na řidiče, vidíte kde zhruba je a kdy by mohl dorazit). Nevýhoda je, že nemají žádné depo pro osobní podání u nás v Brně.

Kurýr Geis


Celkově je o něco levnější než PPL a DPD, ale podle hodnocení, článků na internetu a zkušeností ostatních eshopářů je horší i jejich spolehlivost. Přes Geis jsme poslali poměrně málo balíků na to abychom je mohli hodnotit na základě osobních zkušeností.

Kurýr InTime


Chtěli jsme je vyzkoušet, byl problém někoho sehnat, po měsíci a několika emailech se konečně ozval obchodní zástupce. Během dalšího měsíce nebyli schopni poslat ceny, udělat smlouvu, takže jsme spolupráci ukončili dřív než začala. Opravdu měsíc někoho shánět a pak měsíc čekat na jeho odpověď nebyla úplně známka kvality.
Jaký je nejlepší dopravce pro eshop Jaký je nejlepší dopravce pro eshop Reviewed by Desetnej on srpna 15, 2017 Rating: 5

Nejčtenější

recentposts
Používá technologii služby Blogger.